Početna Sport Druga uzastopna pobeda rukometaša Vojvodine

Druga uzastopna pobeda rukometaša Vojvodine

0

vosa

Rukometaši Vojvodine ostvarili su drugu uzastopnu pobedu, a ovoga puta na gostujućem terenu. Novosađani su, u Subotici, bili bolji od Spartak Vojputa sa 20:18. Tako je naš tim dospeo do petog boda nakon četiri odigrana kola, te polako prilazi vrhu tabele plej ofa Superlige Srbije. Iduće subote (23. aprila), Vojvodina će dočekati Crvenu zvezdu.

Već na osnovu rezultata možemo zaključiti da je u Subotici viđena “rovovska” borba. Poveo je naš tim sa 3:0, ali su domaći ubrzo izjednačili. Na poluvremenu bilo je 9:9. Jedini vođstvo Vojputa usledilo je u prvom minutu nastavka – 10:9. Vojvodinu je u napadu predvodio 17-godišnji Milan Jovanović, sjajni naš bek, koji je ujedno bio i najbolji strelacsa 6 golova. U 56. minutu bilo je 18:18, a jače “nerve” u završnici imali su aktuelni šampioni koji su postigli još dva gola, te ostvarili vrednu pobedu u gostima. Osim pomenutog Jovanovića, sa 5 golova trijumfu je doprineo Stanković, u odsustvu povređenog Nikolića, kapiten na ovom susretu, odnosno sa 4 pogotka Orbović.

Autor i foto: rkv.rs