Početna Sport Košarkaši Vojvodine nakon velikog preokreta savladali Lovćen u ABA 2 ligi

Košarkaši Vojvodine nakon velikog preokreta savladali Lovćen u ABA 2 ligi

0

Košarkaši Vojvodine pobedili su Lovćen sa Cetinja, rezultatom 83:81, u osmom kolu ABA 2 lige.

Po četvrtinama se igralo 19:29, 13:14, 20:18, 31:20.

Vojvodina je do pobede došla nakon velikog preokreta u poslednjoj četvrtini. Nije krenulo dobro Novosađanima, koji su na meču u Banjaluci bili bez glavnog trenera Miroslava Mute Nikolića, pa ih je predvodio njegov pomoćnik Miloš Isakov Kovačević.

U jednom momentu protivnik je imao čak 21 poen prednosti, ali se crveno-beli nisu predavali i upravo ta borbenost ih je dovela do nove pobede. Sve se to izdešavalo u trećoj četvrtini, velika prednost Cetinjana, ali i buđenje Novosađana, koji su serijom od 17:5 uspeli da otope razliku i uđu u poslednju deonicu utakmice sa nadanjima da mogu da preokrenu rezultat u svoju korist.

To su i učinili, izjednačenje Voši 37 sekundi pre kraja doneo je Uroš Banjac šutom za tri poena. Lovćen potom nije poentirao i 1,7 sekundi pre poslednjeg zvuka sirene, Banjac je fauliran u šutu za tri poena. Bio je dva puta precizan i šutevi sa linije slobodnog bacanja doneli su veliku radost košarkašima Vojvodine.