Početna Sport Košarkaši Vojvodine u polufinalu Kupa Radivoja Koraća

Košarkaši Vojvodine u polufinalu Kupa Radivoja Koraća

0

Košarkaši Vojvodine plasirali su se u polufinale Kupa Radivoja Koraća, pošto su danas u drugom četvrtfinalu iznenadili FMP i pobedili sa 73:67. Protivnik u borbi za finale biće im ekipa Mege koja je pobedila Mladost 93:69.

Ekipu Miroslava Mute Nikolića do pobede su predvodili Dušan Beslać sa 19, odnosno Krsto Bjelica i Nikola Gaćeša sa po 15 poena. U ekipi iz Železnika istakli su se Stefan Đorđević sa 17 i Nemanja Nenadić sa 11 poena.

FMP je bolje ušao u meč i poveo 6:0, ali je Vojvodina brzo uhvatila priključak i u 5. minutu je bilo 10:10. Cela prva četvrtina je bila prilično izjednačena, a Novosađani su posle trojke otišli na prvu pauzu sa 20:19.

Odlično je Vojvodina parirala i u uvodnim minutima druge četvrtine timu iz Železnika, u 15. minutu posle serije 13:4 došla do prve dvocifrene prednosti – 33:23. Ništa nije išlo od ruke „panterima“ u tom delu igre, imali su problema u realizaciji, ali su ih pokrenuli Čović i Đorđević i smanjili su minus na 32:35 dva minuta pre poluvremena. Ipak, domaćini su na veliki odmor otišli sa „plus šest“ – 38:32.

I na startu drugog poluvremena Vojvodina je delovala sigurnije na terenu, ali je FMP držao rezultatsku neizvesnost. Polovinom treće četvrtine ekipa trenera Miroslava Nikolića povećala je prednost na 48:42, a posle trojke Gaćeše, pa Beslaća, u 29. minutu bilo je velikih 54:44. I dalje FMP nije poentirao, ređali su se promašaji, a domaći su to kažnjavali do najvećih 58:44 na kraju treće deonice.

Pogodio je Radovanović trojku na početku poslednje četvrtine, pa Đorđević za dva (49:59) i najavili povratak „pantera“ u meč. Usledila su još dva uspešna napada tima iz Železnika za 53:59, ali nije se dala Vojvodina. Ponovo je Gaćeša pogodio za tri (64:55), ali je Čović držao FMP u igri. Posle poena Savića 3:15 pre kraja Novosađani su poveli 68:59, pokušavali su Beograđani ali ih šut nikako nije služio, pa je Vojvodina rutinski privela meč kraju i napravila veliko iznenađenje plasmanom u polufinale.

U prvom meču dana, najefikasniji u pobedničkom timu Mege bio je Filip Petrušev sa 22 poena, Luka Cerovina je dodao 19, Karlo Matković je upisao 16, a Marko Simonović je dodao 14 poena uz 16 skokova. U ekipi Mladosti najbolju rolu imao je Igbanu sa 15 poena.

Mega je odlično otvorila utakmicu i zahvaljujući raspoloženim Simonoviću i Petruševu posle samo dva minuta povela 8:0, a onda i 16:6. Pokušavali su Zemunci da uhvate priključak, borbenom igrom stigli do 13:20 u 7. minutu, ali su u finišu četvrtine izabranici trenera Vlade Jovanovića pojačali ritam i na prvi odmor otišli sa „plus 17“ (31:14).

Kontrolisala je igru Mega i u nastavku meča, ali je posle par vezanih poena Mladost smanjila na 26:37 u 13. minutu, pa je trener Jovanović reagovao tajm-autom. U ovom periodu ekipa trenera Dragana Jakovljevića bila je mnogo konkurentnija kvalitetnijoj Megi, koja nije uspevala da drastično poveća razliku i već tada reši pitanje pobednika, ali je na poluvremenu imala značajnih 56:42.

Na startu treće četvrtine Mladost je imala nekoliko odličnih akcija i serijom 8:0 posle dva i po minuta igre prišla na 50:56. Međutim, Mega je brzo odgovorila i preko Simonovića i Matkovića ponovo stekla dvocifrenu prednost – 66:50, 25. minut. Nastavila je Mega sjajnu seriju 16:1 i u 27. minutu imala do tada najvećih „plus 21“ – 72:51.

Povećao je Cerovina trojkom na početku poslednje deonice na 79:56, nešto kasnije i na 88:63, pa je pitanje pobednika i definitivno bilo rešeno.