Početna Sport Mega dobila Vojvodinu posle produžetka

Mega dobila Vojvodinu posle produžetka

0

kk-vojvodina_640x330

U 7. kolu košarkaške Superlige, večeras je u Beogradu ekipa Mege pobedila Vojvodinu rezultatom 88:87.
U regularnom delu bilo je 79:79.
U izuzetno uzbudljivom duelu pobedu je odneo domaći tim, a lako je moglo biti i drugačije. Meč je obilovao preokretima, gosti su odlično počeli i imali čak 11 poena prednosti u prvoj četvrtini, ali su se domaćini brzo sabrali pa su na poluvreme otišli sa dva razlike. U nastavku ponovo ista slika, Novosađani uspevaju da u poslednju deonicu uđu sa osam poena viška, ali im to nije bilo dovoljno pa su na kraju morali da se bore za produžetke.
U nastavku, igrači Mege uspevaju da iskoriste greške crveno-belih i povedu sa 86:79, ali su gosti ipak uspeli ponovo da završnicu učine neizvesnom i izjednače na 87:87. Ipak, u poslednjoj minuti bilo je puno promašenih šuteva na obe strane, a presudio je jedan koš Jokića sa linije slobodnih bacanja.
Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Jokić sa 28 i Miljenović sa 22 poena, dok je u redovima Vojvodine Novak ubacio 22, Bursać 17, a Jeremić 15 koševa. Nakon sedam odigranih kola Mega je treća sa skorom 4-3, Vojvodina ima pobedu manje.
Ostale utakmice igraju se sutra, a sastaju se: Zvezda – Partizan, Metalac – FMP i Tamiš – Konstantin.