Početna Sport Novosađanin Jovan Simić vicešampion Evrope u kateu

Novosađanin Jovan Simić vicešampion Evrope u kateu

0

Novosađanin Jovan Simić osvojio je srebrnu medalju u kateu na Evropskom prvenstvu u Sočiju u Rusiji.

Simić je do finala u kategoriji mlađih seniora stigao nakon što je savladao reprezentativce Poljske, Holandije i Slovačke.

U finalu se sastao sa Italijanom Đuzepeom Panađom koji je porazio srpskog reprezentativca rezultatom 4:1.

Ovo je peta medalja na Evropskim prvenstvima za novosadskog karatistu, inače višestrukog šampiona države. Kako je poručio, ovim takmičenjem je završio borbe u kategoriji mlađih seniora, te će od sada nastupati kao senior.

– Gorak ukus u ustima ostaje zbog ovog finalnog meča, ali motivacija zbog istog raste za nastavak sezone – poručio je Simić.

Srebrnu medalju Srbiji doneo je i Darko Spaskovski u borbama do 57 kilograma. On je u finalu poražen od Rusa Jegora Pulkina rezultatom 5:3.