Početna Sport Odbojkaši Vojvodine bez finala Kupa

Odbojkaši Vojvodine bez finala Kupa

0

Odbojkaši Vojvodine nisu uspeli da se plasiraju u finale Kupa Srbije, pošto su u Kragujevcu poraženi od Radničkog sa 3:0 u setovima.

Porazom u polufinalu izabranici Siniše Gavrančića su ostali bez prilike da brane trofej Kupa.

Novosađani su otišli u Kragujevac kao favoriti, pogotovo zato što su imali prednost od 3:1 u setovima, nakon utakmice u Novom Sadu. U taboru crveno-belih poručivali su da imaju samopouzdanja, ali da se ne opuštaju i da idu na pobedu.

Da nema razloga za opuštanje pokazali su igrači Radničkog.

Domaćini su prvi set uzeli sa 25:23, a drugi sa 25:21. U trećem setu je viđena velika borba, igralo se poen za poen i na kraju su više staloženosti pokazali igrači domaćeg tima, koji su osvajanjem trećeg seta sa 31:29, izborili plasman u finale Kupa Srbije.

Drugi polufinalni par su Ribnica i Partizan. Ribnica iz prvog meča vodi sa 3:2 u setovima, a u nedelju na svom terenu dočekuju Beograđane.