Početna Sport Odbojkaši Vojvodine upisali novu pobedu u šampionatu

Odbojkaši Vojvodine upisali novu pobedu u šampionatu

0

Odbojkaši Vojvodine slavili su na gostovanju protiv Borca, rezultatom 3:1, u 10. kolu Superlige Srbije.

Osetio se umor među izabranicima Siniše Gavrančića, koji su tek koji dan ranije poraženi u Moskvi u CEV kupu. Ipak, uspeli su da odigraju dovoljno dobro i da upišu novu pobedu koja im čuva poziciju na vrhu tabele.

U setovima je bilo 25:20, 17:25, 21:25, 18:25.

Novosađani su mlako i nedovoljno koncentrisano ušli u ovaj meč, što je dalo prostora domaćinu da tokom celog prvog seta bude ravnopravan rival. Greške crveno-belih i igra ispod potrebnog nivoa samo su još više osokolile protivnika. Iako je Vojvodina vodila u jednom momentu, Borac je u finišu servisom poremetio goste, napravio razliku, maksimalno iskoristio poklonjenu priliku i dobio ovaj set.

Iako je nedostajalo svežine, uspeli su igrači Vojvodine da se konsoliduju i da preokrenu rezultat. Rutinski su izjednačili, a još u trećem setu viđen je nešto jači otpor domaćina. Ipak prelomila je Voša, Čubrilo i Perić su poremetili rivala sa servis linije, blok je radio odlično, a koncentracija se vratila u redove šampiona.

Četvrti set bio je rutinsko upisivanje nove pobede.