Početna Sport Penal u finišu meča Proleteru oduzeo pobedu

Penal u finišu meča Proleteru oduzeo pobedu

0

Fudbaleri Proletera remizirali su protiv Bačke, 1:1, u trećem kolu domaćeg šampionata.

Gol za Proleter postigao je Knežević u 77. minutu, a u finišu meča izjednačio je Krčmarević.

Prvo poluvreme pripalo je u potpunosti gostujućim igračima. Bačka je imala konkretnije napade i mogla je posle prvih 45 minuta igre da vodi barem 2:0, ali to se nije dogodilo.

Nakon pauze, Proleter je na “Karađorđu” zaigrao znatno bolje. Stvarali su igrači sa Slane bare izgledne prilike, pogađali prečku, ali do vođstva su stigli tek u 77. minutu meča.

Na ivici šesnaesterca oborena je desetka Proletera Vesić, ali je sudija pokazao na belu tačku. Bunili su se gostujući igrači, ali to nije pokolebalo glavnog arbitra Anđelovskog i njegove pomoćnike. Siguran sa bele tačke bio je Knežević.

A onda je u samom finišu meča u šesnaestercu Proletera napravljen faul nad gostujućim igračem. Sudija je svirao penal i sigurno sa 11 metara šutirao je Krčmarević, obezbedivši bod svom timu na gostovanju u Novom Sadu.

Proleter u narednom kolu u subotu odlazi na gostovanje Metalcu.