Početna Sport Rođendanska pobeda: Voši uzbudljiv derbi protiv Čukaričkog

Rođendanska pobeda: Voši uzbudljiv derbi protiv Čukaričkog

0

Fudbaleri Vojvodine savladali su kao domaćini ekipu Čukaričkog u derbi meču 26. kola Superlige Srbije.

Fudbalski klub Vojvodina je 6. marta proslavio je 109. rođendan, a danas je dobio najlepši poklon.

Utakmica na stadionu “Karađorđe” u Novom Sadu završena je rezultatom 3:2.

Domaći tim je brzo stekao dva gola prednosti. U šestom minutu mrežu Brđana zatresao je Dejan Zukić, a u 14. već je bilo 2:0, strelac Uroš Nikolić. Tim rezultatom završeno je prvo poluvreme.

Čukarički je uspeo da smanji u 66. minutu preko Nemanje Tošića, da bi samo sedam minuta kasnije nakon centaršuta Docića gol za izjednačenje postigao nekadašnji fudbaler Novosađana Radovan Pankov.

Ipak, Voša u 82. minutu stiže do trećeg gola i pobede – strelac je nakon odličnog prodora bio Milan Lazarević.

Čukarički je propustio priliku da bar privremeno dođe na drugu poziciju na tabeli. Vojvodina je sad peta.

U narednom kolu Vojvodina gostuje Javoru u Ivanjici, dok Čukarički u gradskom derbiju dočekuje tim Voždovca. Pre toga ga očekuje kup meč protiv Metalca u Gornjem Milanovcu.

Sastavi:

Vojvodina: Carević, Bjeković, Vitas (od 80. Ljubisavljević), Traore, Lazarević, Zukić (od 71. Busnić), Topić, Čumić (od 90. Jeličić) , U. Nikolić (od 71. Malbašić), Simić, N. Nikolić (od 71. Baraj).

Čukarički: Belić (od 84. Mićović), Tošić, Docić, Stevanović, Tomović (od 65. Stojanović), Pankov, Sisoko (od 65. Miladinović), Badamosi (od 59. Spasojević), Drezgić, Lučić, Ovusu (od 84. Aganspahić).

Izvor: sportklub.rs/Milan Stojiljković