Početna Sport Rukometaši Vojvodine bolji od Norvežana i korak bliže četvrtini finala EHF kupa

Rukometaši Vojvodine bolji od Norvežana i korak bliže četvrtini finala EHF kupa

0

Rukometaši Vojvodine pobedili su norveški Arendal sa 42:29 (22:17) u prvom meču osmine finala EHF kupa.

Utakmica je odigrana bez prisustva publike u SC Slana Bara.

Prvo poluvreme Vojvodina je igrala u skandinavskom ritmu. Brz rukomet, sa mnogo brzog centra, odbrane nisu stizale da se postave, ali i u takvoj igri +5 za crveno-bele. U nastavku je Vojvodina dobila željenu gustinu u odbrani, udaljila protivnika i odigrala sjajno. Primila je samo sedam golova za 20 minuta i tu je napravila značajnu prednost.

Sjajno je napadom dirigovao Puhoski koji je pored šest golova izuzetno pronalazio pivote na crti, a takve lopte koristili su i Pešić (5) i Rogan (4). Najbolji strelac bio je desni bek Milić sa osam golova, bio je nepogrešiv u prvom poluvremenu, a vrhunski je i on razigravao saigrače. Raduje i igra najnovijeg pojačanja levog beka Aziza koji je postigao četiri gola, a koji je veliki trud uložio i u odbrani uz standardne kapitene Vukovljaka i Pušicu.

Revanš je naredne subote u Norveškoj.

Vojvodina ima 13 golova prednosti pred revanš kada će pasti odluka o plasmanu u Top 8.