Početna Sport Rukometaši Vojvodine poraženi u Portugalu

Rukometaši Vojvodine poraženi u Portugalu

0

Handball_the_ball

Rukometaši Vojvodine poraženi su u Portugalu od Porta 29:23 u utakmici 4. kola C grupe EHF kupa.

Novosadski rukometaši odlično su otvorili meč i poveli sa 4:0.

Ubrzo su domaći uzvratili, a na odmor su otišli sa golom prednosti (13:12). Igralo se gol za gol u nastavku sve do 45-og minuta kada je umor savladao crveno-bele. Iako ta fraza možda postaje suvoparna, ona predstavlja realnost, sliku i priliku našeg prvaka u borbi na tri fronta. Porto je iskoristio veću rotaciju igrača, snagu i podršku s tribina i na kraju slavio sa šest golova razlike.

Nikolić je bio najefikasniji igrač crveno-belih sa 7 golova, po 4 su postigli Orbović i Arsenić, 3 Stanković, po 2 Elezović i Todorović, a 1 Jovanović.

Vojvodini preostaju još dve utakmice u evropskom takmičenju, sledećeg vikenda kada će gostovati u Danskoj ekipi Skjerna, odnosno za dve sedmice kada će dočekati Berlin.

Izvor: 021/RKV