Početna Sport Rukometaši Vojvodine srušili i Železničar

Rukometaši Vojvodine srušili i Železničar

0

Rukometaši Vojvodine savladali su niški Železničar rezultatom 23:22, u utakmici 4. kola plej-ofa Superlige Srbije.

U neizvesnom meču novosadski klub je uspeo na domaćem terenu da savlada jednog od glavnih rivala u borbi za titulu. Ovom pobedom Voša je nastavila pobednički niz u plej-ofu i zadržala je prvo mesto na tabeli.

Publika u SC “Slana bara” posle utakmice nije mogla da se pohvali kako je gledala prilično lep rukomet, bio je to težak meč sa mnogo prekida zbog jakih duela. Nešto slabiji učinak u napadu uspevala je da pokrije odlična odbrana, dok je Verkić odigrao dobro drugo poluvreme.

Vojvodina je dobar deo meča imala gol prednosti, ali je ekipa Veselina Vujovića svaki put sustizala rivala. Pobednik je na kraju odlučen pogotkom u poslednjem minutu meča.

Do pobede Vošu su predvodili Stefan Ilić sa osam i Jovica Nikolić sa pet golova. U redovima Železničara najistaknutiji je bio Stevan Sretenović sa sedam pogodaka.

Igrači aktuelnog šampiona sada odlaze u Šabac na megdan Metaloplastici, trenutno drugoplasiranom timu na tabeli.