Početna Sport Samo bod Vojvodini na startu prolećnog dela prvenstva

Samo bod Vojvodini na startu prolećnog dela prvenstva

0

ofk_beograd_-_vojvodina

Fudbaleri Vojvodine odigrali su bez golova na gostovanju OFK Beogradu u prvom susretu prolećnog dela Superlige.

Novosađani su na Karaburmi prikazali dobru igru, a mogu da žale za propuštenim šansama, pre svega u prvih pola sata kada odlične prilike nisu iskoristili Luković i Ivanić.

U nastavku je utakmica bila prilično izjednačena, a najbolju priliku nije realizovao rezervista domaćih Andrić u poslednih desetak minuta susreta. Oba tima imala su prigovore na suđenje Milorada Milićevića smatrajući da su oštećeno za jedanaesterac, domaćini u prvom poluvremenu, a gosti na samom kraju meča.

U ostalim susretima 16. kola: Čukarički – Napredak 1:0, Donji Srem – Borac 0:1, Mladost – Jagodina 2:3, Rad – Novi Pazar 1:0 i Radnički Kragujevac – Spartak 1:0. Danas još igraju Partizan – Voždovac, a sutra Radnički Niš – Crvena zvezda.

Vojvodina trenutno ima 30 bodova i pala je na četvrto mesto pošto su “brđani” danas trijumfovali i sa 31 bodom su na trećem. Zvezda ima 32, a Partizan na vodećoj poziciji 38 bodova, ali oba tima imaju i utakmicu manje.

U narednom kolu Novosađani će ugostiti Mladost iz Lučana.

Izvor i foto: 021.rs