Početna Sport Srbija prvak sveta u basketu 3×3

Srbija prvak sveta u basketu 3×3

0

g2FGLAodplfJPvpm

Srbija je ponovo prvak sveta u basketu 3×3. Srpski tim “AlWahda”, koji čine četvorica Novosađana, danas su u finalu pobedili Amerikance rezultatom 21 : 16, u kineskom Gvanžuu.

Ranije danas, oni su u polufinalu, nakon velike borbe, savladali i Špance sa 17 : 13, a pre toga ekipu Holandije rezultatom 22 : 10.

Srpski tim čine Dušan Domović-Bulut, Đorđe Majstorović, Marko Ždero i Marko Savić, koji su do finala stigli bez poraza, sa ukupno šest pobeda. Prethodno, u grupnoj fazi, savladali su Italiju sa 16:13, Novi Zeland 20:17, Katar 21:16 i Rusiju 21:14.

– Amerikanci su veoma dobar tim. Da smo protiv njih igrali jedan na jedan izgubili bismo. Ali mi igramo sjajno kao tim – rekao je posle meča Dušan Domović Bulut, koji je izabran i za MVP turnira.

U meču za treće mesto Slovenci su savladali Špance, a zlatnu medalju u ženskoj konkurenciji osvojile su košarkašice Češke repubike.

Izvor: Novisad.com