Početna Sport Treća titula Vojvodine u ženskom vaterpolu

Treća titula Vojvodine u ženskom vaterpolu

0

Vaterpolistkinje Vojvodine su osvojile treću uzastopnu titulu prvaka posle pobede protiv Crvene zvezde u Beogradu 10:8 (4:3, 2:3, 3:1, 1:1). Nova dupla kruna za Novosađanke koje tri godine dominiraju na domaćoj sceni.

Susret je rešen u trećoj četvrtini kada su gošće uspele da odmaknu na 9:7. Do tada se vodila ravnopravna utakmica u kojoj je Crvena zvezda uspevala da anulira stalno vođstvo Novosađanki na 7:7.

Tada su iskusnije i kvalitetnije gošće postigle dva gola do kraja četvrtine, zatim povele 10:7 i domaćin je uspeo samo da ublaži poraz.

Strelci za Crvenu zvezdu su bile: Marinković, Mamoglu, Mesa i Ilić po dva, a za Vojvodinu Hamzaeva tri, Švec dva, Avdić, Pantović, Amliaeva, Damnjanović i Močan po jedan.

Treće u prvenstvu su vaterpolistkinje Partizana koje su sa dve pobede završile seriju protiv Spartak Partnera.

Izvor: sportklub.n1info.rs/Dejan Stevović