Početna Sport Vaterpolisti Vojvodine u četvrtfinalu Kupa Srbije

Vaterpolisti Vojvodine u četvrtfinalu Kupa Srbije

0

Vaterpolisti Vojvodine plasirali su se u četvrtfinale Kupa pošto su savladali Stari grad rezultatom 10:9.

Očekivalo se da će Voša u bazenu SC “Slana bara” znatno lakše proći u narednu fazu takmičenja, ali da ne bude tako pobrinuli su se gosti iz Beograda. Voša je dobro ušla u meč, prvu četvrtinu su uzeli sa 3:2, a na poluvreme su otišli s prednošću od 7:4.

Iako su u trećoj četvrtini imali prednost od 8:4, u ekipi Darka Bilića došlo je do znatnog pada igre i protivnik se vratio u meč. U poslednjem periodu igre dominirao je rival iz Beograda, uzevši četvrtinu sa 4:2. Približili su se domaćinu na samo gol razlike, šutirali su i za izjednačenje zaustavio je golman Vojvodine Šantalab, pa je Voša prošla dalje pri rezultatu 10:9.

U jednom šeširu za narednu rundu naći će se Vojvodina, Banjica, Nais, NBG 11. april, dok će u drugom biti Crvena zvezda, Partizan, Šabac i Radnički.