Početna Sport Vojvodina poražena od Skjerna

Vojvodina poražena od Skjerna

0

10959665_1536484986639866_564725518157839819_n

U svom prvom meču u okviru C grupe grupne faze EHF kupa, Vojvodina je sinoć poražena na Slanoj bari od Skjerna 25:23.
Podrška navijača nije izostala, hala je bila puna i malo je nedostajalo da crveno-beli dođu do prvih bodova.
Rukometni šampion Srbije bio je tokom čitavog meča ravnopravan protivnik, mogao je i do pobede, ali se čini da je presudilo iskustvo danskog tima u završnici. Vojvodina je često bila i u vođstvu, a pet minuta pre kraja pri rezultatu 21:21 nije uspela da iskoristi igrača više nakon čega su se gosti brzo odlepili na dva razlike i tu prednost uspeli da sačuvaju do samog kraja. Ipak, izabranici Đorđa Ćirkovića pokazali su da mogu da se nose sa daleko poznatijim imenima u svetu rukometa i da je realno očekivati bodove u nastavku takmičenja.
Pred oko 1.500 gledalaca, Elezović je bio najefikasniji na meču sa 8 golova, Stanković je postigao 5, a Orbović 4. S druge strane, Klitgard i Markusen su bili najprecizniji u svojoj ekipi sa po 5 golova.
Narednog vikenda Vojvodina gostuje u Berlinu, a potom 1. marta dočekuje Porto.

Autor: 021.rs