Početna Sport Vojvodina večeras u gostima za evropsku titulu

Vojvodina večeras u gostima za evropsku titulu

0

ok-vojvodina,-odbojka,-jovanovic-igor_660x330Odbojkaši Vojvodine NS seme večeras igraju u gostima revanš meč finala Čeledž kupa protiv lisabonske Benfike.
Posle pobede od 3:1 u setovima kod kuće (25:19, 25:23, 22:25, 25:22), odbojkašima Vojvodine potrebna su samo dva seta za vrednu evropsku titulu Kupa izazivača. Ukoliko rezultat bude 3:0 ili 3:1 za Portugalce, igra se “zlatni set” koji će odrediti pobednika.
Novosađani su juče stigli u Lisabon na pripreme pred duel sa Benfikom, a čelnici kluba rekli su da nemaju problem sa činjenicom da je protivnik blagi favorit zbog domaćeg terena.
Vojvodina je do sada ponela titulu šampiona srpskog prvenstva 13 puta, a u Kupu evropskih šampiona ima dva treća mesta. U Kupu pobednika kupova, Novosađani su osvojili jedno treće mesto, a u Top tims kupu jednu četvrto mesto.