Početna Sport Voša propustila prvu priliku za titulu, izviždana himna “Bože pravde”

Voša propustila prvu priliku za titulu, izviždana himna “Bože pravde”

OK Vojvodina

Odbojkaši Vojvodine nisu uspeli da iskoriste prvu priliku za odbranu titule, pošto su u trećoj utakmici finalne serije plej-ofa izgubili od Novog Pazara sa 3:0.

Posle dva uspešna meča na domaćem terenu, Novosađani nisu uspeli da iskoriste prvu priliku za odbranu titule i da u gostima savladaju Novopazarce.

Izabranici Nedžada Osmankača nisu bili na nivou na kom su bili u prva dva meča finalne serije. Utakmicu su loše otvorili, a domaćinima je veliki vetar u leđa dala publika na tribinama dvorane “Pendik”. Sam početak utakmice obeležila je upravo publika u Novom Pazaru koja je izviždala himnu Srbije “Bože pravde”.

U prvom setu Novosađani su napravili nekoliko grešaka, pa su domaćini brzo došli do prednosti od 9:3. Prednost su čuvali do kraja seta koji su dobili sa 25:16.

Nešto jači otpor Vojvodina je pružila u drugom setu. Imali su vođstvo, mogli su meč da odvedu u drugom pravcu, ali su svoje šanse prokockali, pa se drugi set završio sa 26:24 u korist domaćina.

Novopazarci su se još više razigrali u trećem setu u kom su potpuno potopili svake nade “crveno-belih” da mogu da naprave iznenađenje i preokrenu rezultat. Domaćin je meč priveo kraju osvajanjem trećeg seta sa 25:14.

U pobedničkom timu su najbolji bili Radosavljević i Hamzagić sa po 12 poena, dok su se kod Novosađana istakli Radiša Stevanović i Vitalij Suhinin sa po osam poena.

Za Vojvodinu jedini lep deo utakmice bila je dodela pre samog početka, kada je u tradicionalnom izboru Vuk Todorović proglašen za najboljeg igrača marta.

Četvrti meč igra se u nedelju od 19 časova takođe u Novom Pazaru, a eventualna majstorica u četvrtak u Novom Sadu od 18 sati.

Izvor: 021.rs