Početna Sport Vošina odbrana zaustavila Dinamik

Vošina odbrana zaustavila Dinamik

0

Košarkaši Vojvodine ostvarili su pobedu protiv Dinamika, rezultatom 82:54, u 20. kolu Košarkaške lige Srbije.

Novosađani su pokazali zbog čega imaju najbolju odbranu u ligi i činjenica je da je protivnik uspeo da postigne samo 54 poena. Voša je do pobede stigla uzimajući četvrtine sa 19:18, 20:16, 19:9 i 24:11.

U prvom poluvremenu su Dorćolci nekako i uspevali da drže korak sa gostima. Voša je imala devet poena prednosti, ali su domaćini uspeli da otope razliku na pet poena, pa je delovalo da će se ponoviti utakmica od jesenas kad je Voša bila favorit, da bi na kraju teškom mukom savladala Dinamik.

Ipak, nije se to dogodilo, Voša je u trećoj četvrtini potpuno osujetila napade domaćina, a slična situacija se ponovila i u četvrtom periodu.

Najviše poena za Vošu je dao Nikola Gaćeša, u skokovima se istakao Marko Ljubičić, dok je kapiten Krsto Bjelica bio najbolji u asistencijama.

Ovom pobedom ekipa Mute Nikolića izbila je na drugo mesto Košarkaške lige Srbije.