Početna Sport Fudbaleri “Voše” trijumfovali nad ekipom “Voždovca”

Fudbaleri “Voše” trijumfovali nad ekipom “Voždovca”

0

Dejan-Meleg1

“Vojvodina” je danas pobedila “Voždovac” 2:1, u poslednjem kolu drugog dela Superlige.

Utakmica se igrala u Novom Sadu, uz direktan prenos na Prvom programu Radio televizije Vojvodine.

Novosađane je u vođstvo doveo vezista Dejan Meleg sjajnim udarcem sa dvadesetak metara u šestom minutu.

U 26. minutu Meleg je odlično centrirao iz kornera, loptu je prihvatio Danilo Sekulić i povećao vođstvo “Vojvodine”.

U nastavku su gosti iz Beograda zaigrali agresivnije i u 63. minutu, nakon gužve u šesnaestercu, golman “Vojvodine” Kordić odbija jednu loptu, na nju natrčava Marinković i plasira je u mrežu.

“Vojvodina” je u prvom delu bila osetno bolji rival i imala je još nekoliko izglednih šansi.

Lepu priliku za domaće propustio je Trujić u četvrtom minutu. Isti igrač je u 23. minutu dobro pucao sa ivice šesnaesterca, ali je golman gostiju Popović uspeo da odbrani.

Sekulić je u 30. minutu pucao iz identične pozicije kao kod postignutog gola, ali ovog puta iznad prečke.

Osim gola gostiju, u drugom delu vredi pomenuti i sjajan udarac krila Novosađana Babića u 83. minutu, kada je pogodio stativu.

Utakmica se igrala u okviru 30. kola Superlige Srbije. To je poslednje kolo drugog dela Superlige, posle kojeg će osam najboljih nastaviti takmičenje u plej-ofu za titulu, a preostalih osam u plej-autu za opstanak. Uoči plej-ofa i plej-auta prepoloviće se bodovi.

Izvor: RTV/Tanjug/Beta