Početna Sport Ispuštena pobeda u Skoplju: Rukometaši Vojvodine odigrali nerešeno sa Metalurgom

0

10968218_567642390005172_3748154558601654220_n

U utakmici 14.kola Seha GSS lige, odigrane u Skoplju, rukometaši Vojvodine odigrali su nerešeno 26:26, ali ostaje žal za ispuštenom pobedom. Naime, Vojvodina je odigrala maestralno prvo poluvreme kada je na samaforu pisalo 17:11 u korist srpskog šampiona. Crveno-beli promašili su svega pet šuteva. Svi iz postave, koja je najčešće bila u fazi napada, postigli su golove, bekovski tandem Elezović – Todorović – Orbović, krilni igrači Stanković – Živković koji su ostvarili maksimalan učinak, kao i igrač na crti, Lazović. Gol je čuvao Kocić.

Nastavak meča nije imao isti ishod, mada, kada je Vojvodina povela sa 25:20 u 48. minutu, pomislili smo da će lako upisati tri boda. Međutim, Metalurg se razigrao, a tokom celog susreta predvodio ga je sjajni Renato Vugrinec, na kraju, strelac 9 golova, uz čak 8 asistencija. Domaći tim napravio je seriju od 6:1 i “dokopao se” boda. S druge strane, desni bek našeg tima Miloš Orbović postigao je 7 golova iz 10 pokušaja, od toga šest puta je “torpedovao” van linije od devet metara. Sve u svemu, pohvale za Novosađane jer su, ipak, ostvarili pozitivan rezultat protiv učesnika Lige šampiona, uprkos tome što je makedonski prvak u nastavak sezone ušao kadrovski značajno oslabljen.

Rukometaši Vojvodine ostaju u Skoplju do ponedeljka kada će odigrati meč regionalnog takmičenja protiv Vardara, aktuelnog šampiona Seha lige i najuspešnijeg makedonskog kluba. Utakmica počinje u 18:30.

Izvor i foto: rkv.rs