Početna Sport Jedinstvo iz Rumenke savladalo Zemun u pretkolu Kupa Srbije

Jedinstvo iz Rumenke savladalo Zemun u pretkolu Kupa Srbije

0

Jedinstvo iz Rumenke savladali su prvoligaša, Fudbalski klub Zemun, ubedljivim rezultatom 4:1, u pretkolu Kupa Srbije.

Prošlosezonski prvak Novosadske lige, petog ranga domaćeg fudbala, napravio je iznenađenje na startu takmičenja u Kupu Srbije.

Tim iz Rumenke se za svoje mesto u ovom takmičenju izborio osvajanjem Kupa Vojvodine, a u pretkolu ih je čekao nekada dugogodišnji superligaš, a sada prvoligaš, Zemun.

Jedinstvo je povelo već u prvom minutu preko Gadžića, da bi isti igrač tresao mrežu Zemuna samo šest minuta kasnije.

Nije dugo bilo potrebno timu iz Vojvođanske lige Jug da dođe do trećeg gola i praktično reši meč već u prvom poluvremenu. Za 3:0 bio je precizan Trišić u 22. minutu.

Uspeo je Zemun pred kraj prvog dela igre da smanji rezultat, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 3:1.

Na startu drugog poluvremena Rajak je pogodio za 4:1 i Zemunci su već mogli da počnu da pakuju stvari za povratak kući. Pogodak Rajka je bio ujedno i poslednji koji je viđen na ovom meču.

Jedinstvo se trenutno takmiči u Vojvođanskoj ligi Jug, gde zauzimaju četvrto mesto na tabeli.