Početna Sport Košarka: “Vojvodina” savladala “FMP”

Košarka: “Vojvodina” savladala “FMP”

0

10399367_963879573691636_710752884843209056_n

Novosađani su nakon velike borbe i sjajne role Gorana Kokanovića uspeli da savladaju favorizovane “limenke” – košarkaše FMP-a, glavne kandidate za ulazak u ABA ligu. Ova pobeda je vrlo važna za opstanak košarkaša Vojvodina Srbijagas. Vojvodina Srbijagas – FMP 84:79 (16:17, 23:17, 19:24, 26:21).

Najvećim delom prvog poluvremena vodila se izjednačena borba i ekipe su se mnogo puta smenjivale u vođstvu.

Novosađani su bolje šutirali sa spoljnih pozicija, a gosti su bili superiorniji u skoku koristeći veliku prednost u visini i pod košem Vojvodine. A onda u finišu prvog dela raspucao se bek domaćih Kokanović koji je doneo svom timu najveću prednost u prvom delu od šest poena (39:33). Pred odlazak na odmor Čović je uspeo da ubaci samo jedno slobodno bacanje.

Početkom drugog poluvremena domaći su poveli sa velikih sedam poena razlike (45:38), ali onda se razigrao FMP i napravio seriju od 12:0 i prešao u vođstvo.

Ipak, domaći su nakon velike borbe uspeli da dođu do preokreta a kada je minut pre kraja najbolji igrač meča Kokanović pogodio trojku za 78:71 bilo je jasno da bodovi ostaju u Novom Sadu.

Izvor: Dnevnik