Početna Sport Košarkaši Vojvodine napadaju prvo mesto KLS-a

Košarkaši Vojvodine napadaju prvo mesto KLS-a

0

Košarkaši Vojvodine vezali su 15. uzastopnu pobedu, pošto su u 29. kolu Košarkaške lige Srbije na gostovanju savladali Napredak, rezultatom 91:86.

Voša je do pobede došla osvajajući četvrtine sa 23:26, 22:18, 24:21, 22:21. Meč u Aleksincu bio je vrlo neizvestan, a Napredak je pokazao da nema tim za donji deo tabele.

Ekipa Mute Nikolića ostvarila je trijumf koji im omogućava da u poslednjem kolu, protiv zemunske Mladosti, napadnu i prvo mesto KLS-a.

Domaćini su počeli bolje i prva četvrtina je pripala njima, ali su se Novosađani razigrali u drugoj četvrtini, uspevši da preokrenu rezultat i da na poluvreme odu sa minimalnom prednošću (45:44). U trećoj deonici igralo se izjednačeno, ali je onda Voša ušla u seriju od 9:0 i prešla u vođstvo koje nije ispuštala do kraja meča.

Najefikasniji u timu Vojvodine bio je Nikola Gaćeša sa 20 bodova.