Početna Sport Košarkaši “Vojvodine” do pobede posle preokreta u poslednjem minutu

Košarkaši “Vojvodine” do pobede posle preokreta u poslednjem minutu

0

Košarkaši “Vojvodine” slavili su protiv “Beovuka” rezultatom 94:91 u 16. kolu Košarkaške lige Srbije.

Pobeda je pobeda, ali se očekivalo da će “Vojvodina” biti ubedljivija protiv poslednjeg tima u šampionatu. Malobrojna publika na Spensu prisustvovala je napetom susretu u kojem je pobednik odlučen u poslednjim sekundama meča.

Meč su bolje otvorili gosti, koji su na poluvremenu vodili sa 46:42. U nastavku meča izabranici Filipa Soceka su pojačali tempo, pa su treću četvrtinu uzeli sa 29:26 i dodatno smanjili razliku.

Gosti su ponovo preuzeli inicijativu, pa su u poslednjoj četvrtini, u jednom momentu, imali vođstvo od 79:73. Dva šuta za tri poena bila su dovoljna Milošu Gruboru da donese izjednačenje svom timu i vrati Novosađane u igru.

Da završnica bude još neizvesnija pobrinuli su se Beograđani koji su ponovo poveli sa 86:82. Imala je ekipa “Beovuka” prednost sve do 39. minuta kada je “Vojvodina” uspela da preokrene rezultat i povede sa 92:91. Novosađani su zapečatili pobedu sa dva poena Majstorovića i sigurnim slobodnim bacanjem Alekse Birovljeva.

U timu “Vojvodine” su se istakli Dželetović sa 21, Birovljev sa 16 i Zarić sa 15 koševa.

Posle 16 utakmica “Vojvodina” je osma na tabeli sa 23 boda.

Narednu utakmicu igraju 19. januara protiv “Mladosti”.