Početna Sport Košarkaši Vojvodine poraženi od Zlatibora na Spensu

Košarkaši Vojvodine poraženi od Zlatibora na Spensu

Košarkaši Vojvodine poraženi su na prvoj ovosezonskoj utakmici na domaćem terenu od Zlatibora, rezultatom 120:94.

Sezona za mladi novosadski tim nije dobro počela. Posle dva kola u Košarkaškoj ligi Srbije, upisana su dva poraza.

Bolje je utakmicu na Spensu startovao Zlatibor, koji je prvu četvrtinu dobio sa 20:14. Međutim, uspeli su izabranici Marka Skoka da se razigraju u drugoj četvrtini, postignu 31 koš i da pred odlazak na pauzu smanje razliku na samo jedan koš, pa je prvo poluvreme završeno sa 46:45 u korist gostiju.

Odmah na startu treće četvrtine košarkaši iz Čajetine su zaređali osam koševa, čuvali su razliku, dok su se Novosađani trudili da smanje rezultatski zaostatak. I ovaj period igre pripao je gostima, koji su postigli 30 koševa, dok je Voša ubacila 21 koš.

U poslednjoj četvrtini košarkaši Zlatibora su u potpunosti dominirali terenom, dok je igračima crveno-belih nestajalo snage. Osvajajući poslednju četvrtinu sa 44:28, košarkaši Zlatibora su postavili konačan rezultat na 120:94.

Najefikasniji u timu Vojvodine bio je Pavel Lobarev, koji je postigao 26 poena, dok je u suprotnom taboru Petar Vorkapić upisao 21.

Posle dva kola, Voša je poslednja na tabeli.

U narednom kolu, koje se igra 19. oktobra, Novosađani odlaze na duel Napretku.