Početna Sport Košarkaši Vojvodine poraženi od Zlatibora na Spensu

Košarkaši Vojvodine poraženi od Zlatibora na Spensu

0

Košarkaši Vojvodine poraženi su na prvoj ovosezonskoj utakmici na domaćem terenu od Zlatibora, rezultatom 120:94.

Sezona za mladi novosadski tim nije dobro počela. Posle dva kola u Košarkaškoj ligi Srbije, upisana su dva poraza.

Bolje je utakmicu na Spensu startovao Zlatibor, koji je prvu četvrtinu dobio sa 20:14. Međutim, uspeli su izabranici Marka Skoka da se razigraju u drugoj četvrtini, postignu 31 koš i da pred odlazak na pauzu smanje razliku na samo jedan koš, pa je prvo poluvreme završeno sa 46:45 u korist gostiju.

Odmah na startu treće četvrtine košarkaši iz Čajetine su zaređali osam koševa, čuvali su razliku, dok su se Novosađani trudili da smanje rezultatski zaostatak. I ovaj period igre pripao je gostima, koji su postigli 30 koševa, dok je Voša ubacila 21 koš.

U poslednjoj četvrtini košarkaši Zlatibora su u potpunosti dominirali terenom, dok je igračima crveno-belih nestajalo snage. Osvajajući poslednju četvrtinu sa 44:28, košarkaši Zlatibora su postavili konačan rezultat na 120:94.

Najefikasniji u timu Vojvodine bio je Pavel Lobarev, koji je postigao 26 poena, dok je u suprotnom taboru Petar Vorkapić upisao 21.

Posle dva kola, Voša je poslednja na tabeli.

U narednom kolu, koje se igra 19. oktobra, Novosađani odlaze na duel Napretku.