Početna Sport Košarkaši Vojvodine poraženi u Zemunu

Košarkaši Vojvodine poraženi u Zemunu

0

Košarkaši Vojvodine poraženi su od Mladosti u Zemunu rezultatom 90:74, u 17. kolu Košarkaške lige Srbije.

Parirali su protivniku košarkaši Vojvodine tek u prvoj četvrtini. Voša je bolje otvorila utakmicu, stvarajući prednost od 16:6. Međutim, kako se bližio kraj četvrtine tako se i razlika topila, pa se prvih 10 minuta igre završilo sa 25:24 u korist “crveno-belih”.

U nastavku Zemunci su podigli svoj nivo igre, uzeli drugu četvrtinu i na poluvreme otišli sa poenom prednosti, pri rezultatu 41:40.

Drugi deo utakmice nije doneo ništa dobrog igračima Vojvodine. Svega pedesetak gledalaca na tribinama moglo je da gleda inicijativu Mladosti, koji uzimaju treću četvrtinu sa 21:16. U poslednjem segmentu igre Mladost je potpuno porazila Vojvodinu, zapečativši konačan rezultat na 90:74.

U redovima Vojvodine najviše se istakao Stojanović sa 21 košem, dok je u timu domaćina najefikasniji bio Novaković sa 20 poena.

Posle ovog poraza Vojvodina je pala na 10. mestu u KLS, a u narednom kolu, 25. januara, izabranici Filipa Soceka dočekuju Dunav.

Izvor: 021.rs