Početna Sport Košarkaši Vojvodine savladali Subotičane

Košarkaši Vojvodine savladali Subotičane

0

Košarkaši Vojvodine pobedili su Spartak rezultatom 87:68 u 13. kolu Košarkaške lige Srbije.

Novosađani su od početka bili ubedljivi, a domaćinu su odmah stavili do znanja da su na gostovanje došli po nove bodove. U prvoj četvrtini su ubacili 31 koš protivniku, koji uspeo da upiše 19 poena.

U drugoj četvrtini zube su pokazali igrači Spartaka, pa je dobijaju sa 22:16, ali igrači Filipa Soceka sa zadovoljni odlaze na odmor.

Posle treće četvrtine koju “crveno-beli” uzimaju sa 26:15 sve je već bilo odlučeno. Subotičani nisu uspeli da poprave rezultat ni u poslednjem delu igre koji se završava sa 14:12 u korist gostiju, pa su brojke na semaforu pokazale konačan rezultat – 87:68 za Vojvodinu.

U timu Vojvodine najefikasniji su bili Dželetović sa 24, Birovljev sa 19 i Zarić sa 14 koševa, dok je Subotičane predvodio Vilijams sa 20 poena.

Posle 13 odigranih mečeva, Vojvodina se nalazi na osmom mestu domaćeg prvenstva. “Crveno-beli” u narednom kolu, 22. decembra, dočekuju Novi Pazar.