Početna Sport Košarkaši Vojvodine slavili i u Kraljevu

Košarkaši Vojvodine slavili i u Kraljevu

0

Košarkaši Vojvodine savladali su na gostovanju Slobodu, rezultatom 96:81, u Košarkaškoj ligi Srbije.

Posle 10 odigranih utakmica, u kojima je ostvarila devet pobeda i jedan poraz, Vojvodina je prva na tabeli KLS-a.

Iako bi se po konačnom rezultatu moglo reći da je Vojvodina glatko prošla još jednog protivnika, prvo poluvreme je bilo daleko od toga, a Novosađani su pobedu osigurali u poslednjoj četvrtini.

U prvom poluvremenu igrači Slobode su promašili samo pet šuteva iz igre. Prva četvrtina je pripala Vojvodini rezultatom 24:22, ali je druga je rezultatski bila na strani domaćina – 26:18.

Nastavak meča pokazao je zašto je Vojvodina najprijatnije iznenađenje ove jeseni, te je tim iz Novog Sada zaigrao znatno ubedljivjie. Kapiten Krsto Bjelica je odlično pogađao koš, a Kraljevčani nisu mogli da se primaknu Vojvodini.

Treća četvrtina završava se u korist Vojvodine rezultatom 31:21, a podjednako su ubedljivi bili i u poslednjem segmentu igre, koju uzimaju sa 23:12.

Najefikasniji u igri Vojvodine bio je Krsto Bjelica sa 23 poena, koji je upisao i devet asistencija.