Početna Sport “Napredak” odneo sva tri boda iz Novog Sada

“Napredak” odneo sva tri boda iz Novog Sada

0

Fudbaleri “Vojvodine” nastavili su po sistemu toplo-hladno ove jeseni, pa su nakon tri vezana trijumfa poraženi kod kuće od “Napretka” sa 1:0 u 11. kolu Superlige.

Strelac pobedonosnog gola bio je Đuro Zec u 41. minutu meča.

Novosađani su odigrali slab meč, gosti su bili još lošiji, ali su uspeli da realizuju jedan napad i osvoje sva tri boda.

Prvo poluvreme je proteklo bez velikih uzbuđenja i sa svega dve prilike na obe strane, a kada se činilo da će se na pauzu otići bez golova Boranijašević je sa desne strane zavrnuo loptu u šesnaesterac “Vojvodine”, Zec ju je prihvatio i sa 12-13 metara savladao Rockova. “Vojvodina” je u nastavku imala više od igre, ali je u svega tri navrata uspela da uđe u šansu da ugrozi gol gostiju, vrlo slabo da bi se došlo do bar jednog boda.

Novosađani su sada pali na sedmu poziciju sa 15 bodova, a u narednom kolu će 20. oktobra gostovati “Čukaričkom”.

“Proleter” sa Slane bare je na Banjici slavio sa 3:1 pa je sa 14 bodova sada u prvih osam.

U ostalim susretima ovog kola: “Partizan” – “Voždovac” 4:0, “Mladost” – “Radnički” 0:1, “Radnik” – “Spartak” 0:0, “Mačva” – “Bačka” 2:0 i “Čukarički” – “Dinamo” 6:1.