Početna Sport Novosadska liga: Veternik samouvereno ka tituli

Novosadska liga: Veternik samouvereno ka tituli

0

Utakmice 29. kola Novosadske lige, petog ranga domaćeg fudbala, odigrane su za vikend.

Čak 34 gola viđena su na devet utakmica šampionata. A čak devet golova viđeno je na jednom meču.

Lider na tabeli Veternik deklasirao je na gostovanju ekipu Bačke iz Đurđeva, rezultatom 8:1. Po dva gola za Veternik postigli su Pečić, Srdanović i Ušćumlić, a u strelce su se upisali još Tomić i Kitić. Jedini gol za Bačku postigao je Rogić.

Da će Veternik upisati još jedan ubedljiv trijumf bilo je jasno na poluvremenu, kada je vodio sa sigurnih 4:0.

Zanimljivo je bilo i u Stepanovićevu, gde je viđeno sedam golova. Meč između Omladinca i TSK-a završio se u korist Temerinaca, rezultatom 5:2.

Mrežu domaćina načeo je Đanković u 27. minutu, u prvom poluvremenu zabio je još i Stričević. U nastavku je vođstvo uvećao Klaić, a onda su pripretili domaćini. Golovima Pecelja u 76. i Nestorovića u 78. minutu, vratili su se na 3:2, zabili su dva gola koja su mogla da im daju vetar u leđa.

Međutim, onda im je Grgić zapečatio sudbinu. Uz dva gola u finišu postavio je konačan rezultat na 5:2.

Veternik i TSK su i dalje u vrhu i, po svemu sudeći, Veternik je zapečatio svoju sudbinu prvaka Novosadske lige. Do kraja šampionata Veternik očekuju dueli sa Futogom, Omladincem, Tatrom, Bačkom iz Begeča i Hajdukom. TSK će igrati još sa Tatrom, Bačkom, Hajdukom, Jedinstvom i Susekom.

Na vrhu se nalaze Veternik, TSK i Slavija, a u dnu tabele su Titel, Susek i Hajduk.