Početna Sport Odbojkaši Vojvodine poraženi od Hahinga

Odbojkaši Vojvodine poraženi od Hahinga

0

Odbojkaši Vojvodine poraženi su juče od Hahinga sa 3:2 u setovima, u prvom meču šesnaestine finala CEV kupa.

Iako je poražena, Vojvodina je ostvarila solidan rezultat pred revanš u Novom Sadu, pa i dalje ima veliku šansu za plasman u osminu finala evropskog takmičenja.

“Crveno-beli” su prilično loše startovali meč prepuštajući relativno lako prva dva seta protivniku. Promenljiva igra je problem s kojim se Voša suočava često ove sezone, što se pokazalo i u ovom susretu.

Nakon dva izgubljena seta izabranici Duška Nikolića su se probudili i pokazali pravu igru šampiona Srbije. U trećem setu su bili ubedljivi u odnosu na Hahing, dok je domaćin u četvrtom setu domaćin pružio jači otpor Vojvodini, ali nedovoljno da napravi preokret i privede meč kraju.

Za to je bio potreban pet set u kojem je Hahing određivao ritam igre, a Vojvodina pratila. Domaćini su bili sigurni i priveli su meč kraju osvajajući poslednji set sa 15:13.

Revanš utakmica se igra na Spensu, u sredu 5. decembra.