Početna Sport Odbojkaši “Vojvodine” ubedljivi protiv “Crvene zvezde”

Odbojkaši “Vojvodine” ubedljivi protiv “Crvene zvezde”

0

Odbojkaši “Vojvodine” ubedljivo su savladali “Crvenu zvezdu” sa 3:0 u 14. kolu Superlige Srbije.

Krenuli su Novosađani veoma furiozno, pa su tako na startu meča vodili sa 8:1, i prvi set su priveli kraju 25:16.

“Crvena zvezda” je potom počela polako da diže svoju igru, ali nije to bilo dovoljno da bi se ugrozila “Vojvodina” na Spensu. I drugi set igrači Siniše Gavrančića dobili su bez problema – 25:21.

U trećem setu je viđena prava borba. “Crvena zvezda” je vodila tokom većeg dela seta, ali je “Vojvodina” sustigla rivala na 21:21. Tu je počela rezultatska klackalica, vodila je “Vojvodina”, a izjednačavala “Zvezda” i potom prelazila u vođstvo.

Na kraju, odmorni igrači “Vojvodine”, dobra forma i domaći teren su presudili. Uzimanjem trećeg seta sa 29:27, “Vojvodina” je ostvarila 12 pobedu u šampionatu.

Novosadski tim je ubedljivo prvi u prvenstvu, a iza njega je upravo “Crvena zvezda”. Sa beogradskim rivalom “Vojvodina” se ponovo susreće 24. decembra, u revanš utakmici polufinala Kupa Srbije.