Početna Sport Proleter do boda protiv Partizana u Humskoj

Proleter do boda protiv Partizana u Humskoj

0

Fudbaleri Proletera odigrali su 0:0 u Beogradu protiv ekipe Partizana u meču 16. kola Superlige Srbije.

Ovo je posle sedam uzastopnih pobeda prvi remi Partizana, a Proleter je do boda došao i pored penala koji je imala ekipa Partizana.

Crno-beli su bili bolji na terenu, Proleter se uglavnom branio.

Napadači Partizana tokom čitavog meča nisu uspeli da probiju bedem Proletera u odbrani.

Najbolju šansu propustili su domaći igrači u drugom poluvremenu, kada je Rikardo Gomeš promašio jedanaesterac.

Proleter je pokušavao da napadne tek sporadično, ali za golmana Partizana Popovića nije bilo tako mnogo posla.

U prvom poluvremenu vredi istaći da je Partizan jedinu pravu šansu imao u 28. minutu kada je imao i jedinu organizovanu akciju.

Tada je šutirao Jović, ali golman Proletera Petrić nagoveštava sjajno veče na golu novosadskog superligaša.

U nastavku meča je bilo boljih prilika za Partizan, a naročito se ističe ona u 66. minutu kada je nakon igranja rukom dosuđen penal za domaće.

Gomeš je namestio loptu na belu tačku, ali golman Petrić brani udarac.

Do kraja su se nastavili napadi Partizana, ali ni posle šest, sedam minuta sudijske nadoknade, tim iz Humske nije uspeo da savlada Nikolu Petrića.

Proleter se posle 16 odigranih kola nalazi na desetom mestu sa 18 osvojenih bodova, a Partizan ostaje na prvom mestu sa 44 boda.