Početna Sport Rukometaši Vojvodine poraženi u finalu Kupa, trofej otišao u Niš

Rukometaši Vojvodine poraženi u finalu Kupa, trofej otišao u Niš

0

Rukometaši Vojvodine ostali su bez trofeja Kupa Srbije, pošto su u finalu završnog turnira poraženi od niškog Železničara rezultatom 21:19.

Iako su imali prednost domaćeg terena i podršku sa tribina Sportskog centra “Slana bara”, “crveno-beli” su odigrali ispod očekivanja u odlučujućem meču.

Izabranici Kasima Kamenice su najpre poveli sa 4:2, ali su onda usledile greške koje su ubrzo stigle na naplatu. Železničar je potpuno preokrenuo rezultat, pa se na pauzu otišli pri rezultatu 8:7. U prvom poluvremenu dobru igru je pokazao i golman Železničara Zlatanović.

U drugom poluvremenu timovi su igrali izjednačeno. Vojvodina je stigla do izjednačenja na 17:17, ali je tu nestalo snage. Iako su imali gol zaostatka u finišu meča, što je dovelo do napete završnice, Novosađanima je “presudio” najkorisniji igrač takmičenja Mladen Krsmančić koji je postavio konačan rezultat meča 21:19.

Trofej odlazi ekipi sa Čaira, kojoj je ovo sedmi put da uzima nacionalni Kup.