Početna Sport Rukometaši Voše preko Obilića do završnog turnira Kupa Srbije

Rukometaši Voše preko Obilića do završnog turnira Kupa Srbije

0

Rukometaši Vojvodine savladali su Obilić, rezultatom 31:19, u četvrtfinalu Kupa Srbije, koji nosi ime “Branislav Pokrajac”.

Pobedom nad Obilićem Voša se plasirala na završni turnir, koji će biti organizovan u Smederevu, u aprilu, a šampion Srbije pokušaće da odbrani trofej.

Izabranici Borisa Rojevića iza sebe imaju dva derbija na startu plej-ofa Arkus lige, pa su u ovaj meč ušli nešto slabije do 13. minuta. Utakmica je bila izjednačena do 13. minuta, nakon čega su crveno-beli ubrzali tempo i krenuli da kontrolišu borbu.

Do poluvremena je bilo 15:9 za Novosađane, a u nastavku su napravili još veću razliku.

Desno krilo Šotić bio je najefikasniji sa sedam golova, a pet je dodao njegov kolega na suprotnoj strani terena Rađenović.

Vojvodinu već u subotu očekuje nastavak prvenstva protiv Dubočice.