Početna Sport SEHA liga: “Vojvodina” nemoćna protiv “Zagreba”

SEHA liga: “Vojvodina” nemoćna protiv “Zagreba”

0

rk-vojvodina

Rukometaši “Vojvodine” porazom od “Zagreba” 44:28 završili su nastup u regionalnoj SEHA ligi na sedmom mestu. Od samog starta meča, izabranici Veselina Vujovića stavili su do znanja igračima “Vojvodine” da se ni u jednom trenutku neće čuvati za meč osmine finala Lige šampiona sa nemačkim “Rajn-Nekar Lovenom” koji ih očekuje sledećeg vikenda.

Svaki promašaj i grešku našeg šampiona, igrači prvaka Hrvatske kažnjavali su brzom kontrom ili polukontrom, a posebno je raspoložen bio naš bivši reprezentativac Dobrivoje Marković koji je postigao 6 golova u prvih 30 minuta.

Razlika je na poluvremenu bila 9 golova, a zahvaljujući nemotivisanim igračima u crvenim dresovima, u nastavku smo često gledali goste u zicer poziciji i prednost je brzo bila veća i od 20 golova.

Najefikasniji pojedinac susreta bio je Nikola Arsenić sa 8 golova, dok pohvale za igru u nastavku zaslužuje mladi Stefan Ranisavljević.

U pobedničkoj ekipi svi rukometaši su se upisali u listu strelaca, osim pivotmena Šušnje.

Vojvodina je SEHA ligu završila na 7. mestu, a do početka plej-ofa naše superlige predstoji joj dvonedeljna pauza.

Za finale SEHA lige u Varaždinu će se početkom aprila boriti “Vesprem” i “Meškov”, odnosno “Zagreb” i “Vardar”.