Početna Sport SEHA liga: Vojvodini bod u Strumici

SEHA liga: Vojvodini bod u Strumici

0

rukom

Rukometaši Vojvodine danas su igrali prvu utakmicu u Strumici i osvojili su prvi bod. Crveno- beli prvu utakmicu su odigrali nerešeno – 25:25 sa makedonskim Maksom. Do remija, naš tim je došao je golom Marjanovića u poslednjoj sekundi. Prethodno, domaćim tim postigao je pogodak iz pasivne igre devet sekundi pred kraj. Sviran je sudijski tajm aut, vraćeno je vreme – na semaforu je stojalo 55 minuta i 56 sekundi. Četiri sekunde dovoljno je bilo da rukometaši Vojvodine krenu sa centra i akcijom preko levog krila dođu do boda.

Inače, Vojvodina je vodila u većem delu prvog, a Maks drugog poluvremena. Naš tim imao je 9:5, ali je usledio veliki pad u igri što je protivnik iskoristio za seriju od 8:2 i prednost na poluvremenu (14:12). U nastavku, Makedonci su kontrolisali rezultat. Imali prednost 2-3 gola u finišu – 24:22, a onda je usledio već opisan epilog. U našem timu najefikasniji bio je junak Marjanović sa osam, dok je levo krilo Stanković postigao šest golova. Rukometaši Vojvodine ostaju u Makedoniji kada će u sredu igrati protiv Vardara (20:15).

Autor: NsHronika.rs, rkv.rs