Početna Sport Vojvodina bolja od Proletera za četvrtfinale Kupa

Vojvodina bolja od Proletera za četvrtfinale Kupa

0

Fudbaleri Vojvodine savladali su ekipu Proletera sa 2:0 na gostovanju u poslednjoj utakmici osmine finala Kupa Srbije. U vrlo ravnopravnom meču Vojvodina je tek u finišu drugog poluvremena obezbedila plasman u četvrtfinale.

Fudbaleri Proletera su dobro ušli u meč i uspevali da pruže dobar otpor raspoloženom timu Vojvodine, pa se na poluvreme otišlo sa nerešenim rezultatom bez golova.

I u nastavku meča odvijao se ravnopravan duel sa nekoliko šansi na obe strane, a onda je u 60 minutu Nemanja Čović iskoristio priliku i doneo vođstvo od 1:0.

Proleter je kasnije pokušavao da dođe do izjednačenja ali im to nije uspevalo da bi u trećem minutu nadoknade Zukić postigao i drugi gol za pobedu koja Vojvodinu vodi među najboljih osam timova u Kupu Srbije.

Uz Vojvodinu u četvrtfinalu su još Partizan, IMT, Voždovac, Spartak, Radnik, TSC, dok će naknadno biti odigran susret Rada i Crvene zvezde, zbog obaveza crveno-belih u Ligi Evrope.