Početna Sport Vojvodina i Radnički igrali nerešeno

Vojvodina i Radnički igrali nerešeno

0

U pretposlednjem kolu regularnog dela šampionata Srbije u fudbalu, Vojvodina i Radnički su u Novom Sadu igrali 1:1. Goste je u vođstvo doveo Mrkić u 34. minutu, a samo pet minuta kasnije izjednačio je Trujić.

Nišlije su povele golom sa penala nakon što je Planić oborio Kojića, a siguran izvođač bio je Mrkić. Ipak, prednost gostiju nije dugo trajala pošto je nakon dobre akcije domaćeg tima u kojoj su učestvovali Knežević i Babić, Trujić zatresao mrežu.

Meč su obeležila i dva sporna momenta. Na samom početku drugog poluvremena, domaći fudbaleri su tražili najstrožu kaznu nakon što je oboren Trujić. Još su burniji bili protesti crveno-belih u nadoknadi vremena kada je Meleg postigao gol za pobedu, ali ga je sudija Široki poništio zbog igranja rukom.

Iako je bilo lepo vreme, na Karađorđu je bilo svega 1.500 gledalaca.

Rezultati 29. kola: Partizan – Radnik 2:1, Rad – Crvena zvezda 0:4, Bačka – Novi Pazar 1:0, Borac – Napredak 0:1, Čukarički – Mladost 1:1, Javor – Voždovac 0:1 i Spartak – Metalac 0:0.

Tabela: Crvena zvezda 76, Partizan 70, Vojvodina 58, Napredak 49, Mladost 45, Radnički 44, Voždovac 43, itd.

U poslednjem kolu pred početak plej-ofa Vojvodina će gostovati u Surdulici.

Autor i foto: 021.rs