Početna Sport Vojvodina sigurna protiv Metaloplastike

Vojvodina sigurna protiv Metaloplastike

0

Rukometaši Vojvodine i dalje su jedini sa maksimalnim učinkom u doigravanju za prvaka Srbije.

Osmostruki uzastopni prvaci države upisali su i treću pobedu, ovoga puta protiv Metaloplastike, zahvaljujući odličnoj igri u drugom poluvremenu, za konačnih 33:26.

Nakon potpuno izjednačenog prvog dela, izabranici Borisa Rojevića zaigrali su mnogo angažovanije u odbrani i na taj način potpuno neutralisali napade Metaloplastike.

Sa druge strane, ni raspoloženi Darko Arsić nije uspevao da nadoknadi propuste u odbrani Šapčana, pa su sjajni Milenković, Nikolić i Pribak iz minuta u minut popravljali svoj golgeterski učinak. Posebno je impresivan bio Darko Milenković koji je na kraju upisao 11 golova i bio proglašen za igrača utakmice.

Vojvodina je nastavila pobednički niz uprkos kadrovskim problemima, a trener Rojević i večeras je šansu pružio mladim igračima, a posebno su se istakli Šijan i Kovačević. U nastavku sezone, Novosađane očekuje borba za bodove i u regionalnoj SEHA ligi, dok se u četvrtfinalu Kupa sastaju sa Rudarom.

Metaloplastici preostaje borba za jedno od mesta koje vodi u evrokupove naredne sezone.