Početna Sport Voša osvojila Kup Srbije: Ubedljiva igra šampiona države

Voša osvojila Kup Srbije: Ubedljiva igra šampiona države

0

Rukometaši Vojvodine osvojili su Kup Srbije za sezonu 2019/20, pošto su u finalu savladali pančevački Dinamo sa 32:20.

Ovo je aktuelnom prvaku Srbije šesti put da osvaja najmasovnije klupsko takmičenje u državi.

Odlična odbrana novosadskog tima na čelu sa iskusnim Svetislavom Verkićem dozvolila je Pančevcima da postignu samo dva gola za uvodnih 17 minuta igre (8:2). Do tada je tim trenera Borisa Rojevića iskoristio sve benefita defanzive ponajviše preko desnog krila Darka Milenkovića, koji je bio neumoljiv (ukupno sedam golova).

Nakon tajm-auta u 22. minutu, ekipa Dinama odigrala je bolje u završnici zahvaljujući raspucanom mladom desnom beku Milanu Goluboviću (šest golova) koji je do poluvremena pet puta tresao mrežu Novosađana (16:11).

Šampionski sastav sa Slane bare nastavio je sa igrom na visokom nivou u drugom poluvremenu držeći protivnika na odstojanju od šest-sedam golova. Odličnu rolu imali su Jovica Nikolić i Aleksandar Кurteš, a golom Miljkovića u 57. minutu za 29:20 počelo je i slavlje na klupi Novosađana.

Za najboljeg golmana završnog turnira Кupa izabran je Svetislav Verkić, kapiten RК Vojvodina, dok je najbolji njegov saigrač Nemanja Pribak.