“Voši” izmakla titula, “Crvena zvezda” šampion Srbije

0

13138872_10153644388793226_1181830484443693424_n

Odbojkaši “Crvene zvezde” su novi-stari šampioni Srbije!

Oni su pred više od hiljadu gledalaca na “Banjici” slavili u petom meču finala plej-ofa protiv “Vojvodine” rezultatom 3:0 (25:22, 25:23, 25:16), i tako ukupnim rezultatom u finalnoj seriji 3:2 osvojili novu titulu.

Petu uzastopnu!

“Zvezda” je imala sve u svojim rukama, i domaću publiku kao ‘vetar u leđa’, a to je i potvrdila u odličnom meču koji je dobila maksimalnim rezultatom. Prvi set su dobili “tesno” (25:22), drugi je bio još neizvesniji (25:23), dok su u poslednjem bili najubedljiviji i dobili ga sa 25:16.

“Vojvodina” je povela u prvom setu 3:0, međutim “Zvezda” je uspela da je stigne i preokrene rezultat, a onda je do kraja seta samo održavala prednost.

Slično je bilo i u drugom setu. Mehić i Nikolić su sredinom seta doneli prednost “Vojvodini”, ali su onda usledile dve serije “Zvezde” od po dva poena. “Vojvodina” je uspela da izjednači, ali su greškama Minića doneli 25. poen “Zvezdi”.

U trećem setu ubedljiv početak “Zvezde”, pa ‘priključak’ “Vojvodine”, ali na 10:12 sledi velika serije “Crvene zvezde” i ubedljivo osvajanje seta, kada je prednost bila i dvocifrena.

Izvor: Mojnovisad.com