Početna Sport Zvezda rutinski protiv Vojvodine u Novom Sadu

Zvezda rutinski protiv Vojvodine u Novom Sadu

0

Fudbaleri Vojvodine poraženi su od Crvene zvezde, rezultatom 2:0, u 15. kolu Superlige Srbije.

Golovima Gajića u 26. minutu i Bena u 75. sa bele tačke, Zvezda je došla do pobede u Novom Sadu.

Iako je Vojvodina imala početnu šansu i prvu priliku na utakmici, prvih 45 minuta pripalo je gostima iz Beograda. Krunisali su to golom, preko Gajića. Nisu imali sreće Novosađani, pošto je lopta nakon udarca zakačila Devetka i završila u golu Vojvodine.

Zvezda je nastavila da diktira tempo igre i u drugom poluvremenu. Iako je Voša pokušavala da dođe do svoje prilike i gola, Beograđani nisu davali mnogo prostora domaćima da se razmašu.

Voša je u 72. minutu tražila penal, ali sudija je ostao pri svojoj odluci da nije bilo kontakta u šesnaestercu Zvezde. Već u sledećem napadu arbitar je bio siguran kada je pokazao na belu tačku, nakon što je Đuričin oborio Nikolića. Strelac je bio Ben.

Do kraja meča nije bilo većih uzbuđenja, pa se ispostavilo da se Zvezda prošetala kroz Novi Sad, bez većeg otpora domaćih igrača.

Posle 15 utakmica Zvezda je prva na tabeli, a Vojvodina treća. U narednom kolu Vojvodina gostuje Radničkom u Nišu.