Početna Sport Prvi poraz košarkaša Vojvodine

Prvi poraz košarkaša Vojvodine

0

Košarkaši Vojvodine doživeli su prvi ovosezonski poraz, pošto ih je u Kragujevcu savladao Radnički, rezultatom 77:63.

Sedam kola Vojvodina je, na iznenađenje mnogih, bila nepobediva. U Kragujevcu je viđena neka potpuno drugačija igra. Nije radio šut kako treba i za poluvreme postigli su tek 19 poena, nasuprot protivniku koji je upisao dvostruko više.

U nastavku je viđena nešto bolja igra, ali nedovoljno da bi se rezultat preokrenuo. Na kraju su Kragujevčani do trijumfa došli uzimajući četvrtine sa 20:7, 18:12, 16:26, 23:18.

Najefikasniji u timu Vojvodine bio je Krsto Bjelica sa 15 poena, u skokovima se istakao Nikola Gaćeša, a u asistencijama Koča Jovović.

Uz skor od sedam pobeda i jedan poraz Vojvodina ima 15 bodova, što je dovoljno za prvo mesto na tabeli. Međutim, isti bodovni saldo, sa lošijom koš razlikom, ima Zlatibor, pa će Novosađani morati da se vrate na pobedničku stazu ne bi li ostali na vrhu tabele.