Početna Gradske teme Akademski plenum: Dekan Filozofskog fakulteta u Novom Sadu da odmah podnese ostavku

Akademski plenum: Dekan Filozofskog fakulteta u Novom Sadu da odmah podnese ostavku

0

Akademski plenum je pozvao sinoć dekana Filozofskog fakulteta u Novom Sadu Milivoja Alanovića da odmah podnese ostavku i na taj način dovede do smirivanje napete situaciju, koju je sam generisao pozivanjem policije da interveniše na fakultetu.

“Policija je, sa druge strane, ponovo dokazala da je u funkciji režima, a ne građana. Kada je u martu prošle godine, grupa studenata bliska vlasti, blokirala Filozofski fakultet u Novom Sadu, policija nije intervenisala, a sada je u intervenciju povela na desetine svojih pripadnika pod punom opremom”, stoji u saopštenju Akademskog plenuma.

Smatraju da je dekan Alanović zaključavanjem fakulteta, uz zabranu ulaska studentima i većem broju kolega, uz pozivanje policije – uzurpirao fakultet i shodno tome bi morao sam da da ostavku.

Izvor: mojnovisad.com
Foto: Arhiva