Početna Gradske teme Prijem u Gradskoj kući za šahiste Šahovskog kluba “Jugović”

Prijem u Gradskoj kući za šahiste Šahovskog kluba “Jugović”

0

Član Gradskog veća za sport i omladinu Ognjen Cvjetićanin primio je u Gradskoj kući članove ekipe Šahovskog kluba “Jugović” iz Kaća, koji i ove godine beleži odlične rezultate na šahovskom polju, u ekipnoj i pojedinačnoj konkurenciji.

“Čast mi je da vam u ime Grada Novog Sada još jednom čestitam na dosadašnjim sportskim uspesima koji ovaj šahovski klub pozicioniraju na mesto jednog od najuspešnijih, kada je reč o ostvarenim rezultatima u poslednjoj deceniji. Grad Novi Sad je poznat kao grad sporta i nastaviće da daje podršku ovom klubu, koji uspešno radi već dugi niz godina. Vrhunski ostvareni rezultati su prisutni u kontinuitetu i predstavljaju najbolji način promocije šaha za sve generacije”, rekao je Ognjen Cvjetićanin i poželeo im još mnogo uspeha u budućem radu.

Direktor ŠK “Jugović” iz Kaća Miroslav Kopanja zahvalio je na prijemu i rekao da je ovaj klub na Kadetskom i omladinskom šampionatu Srbije osvojio prvo mesto u kategoriji do 20 godina.

“Na Kupu Vojvodine za 2023. godinu na finalnom turniru, gde su učestvovale 24 plasirane ekipe, takođe smo osvojili prvo mesto. Na finalnom turniru Kupa Srbije za 2023. godinu bili smo prvi u muškoj konkurenciji. Od ukupno devet odigranih kupova, pod imenom našeg proslavljenog šahovskog velemajstora Svetozara Gligorića, ekipa Šahovskog kluba ‘Jugović’ osvojila je pet. Do sada su u ženskoj konkurenciji odigrana ova dva Kupa, na kojem smo prošle godine bili prvi, a ove godine smo zauzeli treće mesto. Na pojedinačnom Prvenstvu Srbije u ubrzanom šahu za 2023. godinu, u konkurenciji 149 igrača, od čega je njih 53 sa titulom FIDE majstora, osvojili smo tri prva mesta. Naša tri igrača će na predstojećim Evropskim i Svetskim prvenstvima predstavljati Srbiju. To su prvak Srbije u ubrzanom šahu Siniša Dražić, omladinski prvak Srbije do 20 godina Miloš Milošević i kadetski prvak Srbije do 14 godina Andrej Ljepić”, naglasio je Miroslav Kopanja.

Izvor: NoviSad.rs