Početna Kultura Izložba fotografija Staše Bukumirović od sutra u Američkom kutku

Izložba fotografija Staše Bukumirović od sutra u Američkom kutku

0

Izložba fotografija “Mogućnost osrtva” autorke Staše Bukumirović biće otvorena u petak, 10. oktobra, u Američkom kutku.

“Mogućnost ostrva” istražuje prostor Bele Stene, ostrva i naselja drvenih vikendica koje su šezdesetih godina nastajale kao utočište prirode i zajedništva između Pančeva i Beograda.

Kroz fotografije kuća bez ljudi, autorka beleži tragove prošlog vremena koje i dalje odoleva promenama, stvarajući tihi portret jednostavnog života i kolektivnih vrednosti koje polako nestaju.

Bela Stena danas deluje kao prostor u kome je vreme stalo, ostajući netaknuta uspomena na jedno drugačije društvo i drugačiji ritam života.

Fotografije Staše Bukumirović ne prikazuju samo arhitektonski pejzaž već i emocionalni prostor ostrva – fragmente sna koji traje duže nego što se verovalo da može.

Otvaranje izložbe zakazano je za 19 časova, a izložba će trajati do 24. oktobra.

Ko je autorka?

Staša Bukumirović diplomirala je i završila master studije na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu. Kao direktorka fotografije radila je na dokumentarnim i igranim filmovima prikazivanim na festivalima širom Evrope i sveta, a za film Pripadnost (2020) nagrađena je za snimateljski rad.

Izlagala je na samostalnim i kolektivnim izložbama, između ostalog na Praškom Kvadrijenalu, Toronto Futurescapes, u Kući Legata, Zepter muzeju i Muzeju primenjene umetnosti u Beogradu.

“Mogućnost ostrva” je njena treća samostalna izložba.

Izvor: 021.rs
Foto: Arhiva