Početna Danas u gradu Košarkaši “Vojvodine” zaustavili “Dunav”

Košarkaši “Vojvodine” zaustavili “Dunav”

0

Košarkaši “Vojvodine” pobedili su “Dunav” iz Starih Dobanovaca rezultatom 89:75, u 18. kolu Košarkaške lige Srbije.

Ovom pobedom Novosađani su prekinuli četvorogodišnji post kada su u pitanju zvanični susreti sa Dunavom. “Preplivavši” Dunav košarkaši “Voše” došli su do značajnih bodova u borbi za plasman u Superligu.

Crveno-beli su imali odličan start, odbrana je odlično funkcionisala, a raspoložen za igru bio je Miloš Grubor. Odmah je “Vojvodina” povela sa 12:0, ali su domaćini do kraja prvog poluvremena uspeli da istope tu prednost, pa se na pauzu otišlo pri rezultatu 37:31 u korist Novosađana.

U nastavku “Dunav” se približio “Voši” u dva navrata na pola koša zaostatka, ali su onda izabranici Filipa Soceka zaigrali odlično. Grubor, Stojanović i Kovačević pogodili su tri trojke zaredom i doneli značajnu prednost svom timu, koju nisu ispuštali do kraja susreta, postavljajući konačan rezultat na 89:75.

Posle 18 kola “Vojvodina” je sedma na tabeli. U narednom kolu, 28. januara, “Vojvodina” gostuje u Čačku prvoplasiranom “Borcu”.